Monika Babišová se na svatbu nejspíš těší marně. Podle materiálů rozvědky českého velvyslanectví v Casablance (Maroko) už Andrej Babiš čtyři manželky má, a podle práva šarija si tak už další vzít nemůže. Tvrdí tak alespoň nejnovější materiál skupiny Julius Šuman, který zveřejnila na svém twitteru.

Je to muslim, tvrdí Šuman

Skupina Šuman tvrdí, že své čtyři muslimské manželky drží bývalý vicepremiér Babiš na utajené rezidenci Čapí hnízdo II. nedaleko Košic: „Čtyři manželky jsou podle právě šarija maximum. Monika Babišová samozřejmě o všem ví, ale nechce se se svým statusem pouhé otrokyně smířit,“ tvrdí kontroverzní Šuman na svém twitterovém účtu. „V souvislosti s převedením všech podnikatelských aktivit do svěřeneckého fondu dostala do ruky novou zbraň a podnikatel a politik se teď bude muset rozhodnout – zřejmě jednu z manželek zapudí a nahradí ji Monikou, která se sice již delší dobu jmenuje Babišová, ale podle islámského práva stojí v hierarchii rodiny nyní nejníž.“

Zapuzuji tě

„Zapuzení muslimské manželky se v islámu provádí tak, že muž třikrát za sebou řekne zapuzuji tě, zapuzuji tě, zapuzuji tě,“ vysvětluje advokátka Klára Samková, expertka na muslimské právo. „Babiš s tím nebude mít problém to udělat.“ Kontroverzní advokátka i další experti se však podivují nad jinou věcí – jak mohl Babiš celou dobu svoji náboženskou orientaci tajit před okolím. Naproti tomu fakt, že Čapí hnízdo II. bylo postaveno ze peníze Saúdské Arábie, nechává české bezpečnostní odborníky v klidu. Považují to totiž výhradně za problém Slovenska.

„Přišli za mnou dva imámové a bavili jsme se. Ale to musel každý, kdo pracoval v podniku zahraničního obchodu. V Maroku jsem v roce 1985 nakupoval fosfáty. Prezident firmy byl dvojnásobný premiér a jeden z nejbohatších lidí Afriky Mohamed Karim Lamrání, který byl známý našeho generálního ředitele z Petrimexu,“ vysvětluje vznik celé kauzy Andrej Babiš.

„Samozřejmě, že jsme občas zašli do mešity, možná jsem si i několikrát klekl, ale nikdy jsem se nemodlil. Vědomě jsem se muslimem nestal a pan Mohamed to může dosvědčit u soudu. Nic jsem nepodepsal, je to celé kampaň Kalouska. Moniku si samozřejmě vezmu a všechny vás zvu na svatbu na Čapák, inshallah,“ brání se předseda hnutí ANO.

Údajný záznam toho, jak se Andrej Babiš modlí v mešitě, si můžete poslechnout zde. Redakce Blesku záznam přináší pouze jako ilustraci a nijak neručí za jeho pravdivost.

 

DOPORUČUJEME